Skąd brać materiały dla copywriterów i tworzących treści? 7 darmowych źródeł

Internet stanowi niewyczerpane źródło inspiracji, wiedzy i materiałów dla wszystkich tworzących treści: blogerów, copywriterów czy content managerów. Po odpowiednio długich poszukiwaniach znaleźć można w nim absolutnie wszystko. Aby nie komplikować sobie codziennej pracy żmudnym przedzieraniem się przez odmęty Google, warto zapisać w swoich zakładkach kilka stron, które gromadzą wartościowe zdjęcia, grafiki, ikony oraz fonty. Poniżej prezentujemy siedem funkcjonalnych serwisów z darmowymi materiałami.

Czytaj więcej

Czego możemy się nauczyć od ludzi sukcesu?

Każdy z nas chciałby osiągnąć sukces, jednak dla każdego może on oznaczać coś innego. Czasami o wszystkim decyduje talent, inteligencja, wytrwałość czy jedynie łut szczęścia. Jeśli zmienimy swoje nastawienie i zastosujemy w swoim życiu pewne zmiany, będziemy coraz bliżej zwycięstwa. Co zatem wyróżnia ludzi sukcesu? Sprawdź, czego możesz się od nich nauczyć.

Czytaj więcej

10 sposobów na zwiększenie widoczności sklepu internetowego

Masz dobry towar, konkurencyjne ceny i sprawną obsługę klienta, a kupujący wystawiają Ci pozytywne recenzje. Starasz się. I mimo wysiłków statystyki wejść do Twojego sklepu internetowego raczej nie zwalają z nóg. Nowych klientów nie przybywa, dotychczasowi nie wracają. Jaki błąd popełniasz?Nie dajesz się zauważyć.
Komu? Wyszukiwarkom. Droga klienta do Twojego e-commerce prowadzi przez wyszukiwarki, a właściwie przez jedną – Google. Biznes internetowy nie jest biznesem lokalnym. W internecie nie wystarczy cena i jakość, do zakupu nie przekona też uśmiech pani zza lady. Ten sam produkt, w podobnej cenie, oferuje 10 innych sklepów. Aby zdobyć klienta, musisz zwrócić na siebie uwagę.

Czytaj więcej

Jak dać się znaleźć? SEO w e-commerce

Możesz mieć świetne produkty i świetne ceny i mimo to notować słabą sprzedaż. Dlaczego? Rozwój branży e-commerce sprawił, że zmieniły się zwyczaje zakupowe. Zanim klient kliknie magiczne „kup teraz”, krąży od jednego sklepu do drugiego, porównuje oferty, czyta opinie, kalkuluje koszty. Najczęściej cały proces rozpoczyna się od wyszukania zapytania w Google, a klient finalizuje całą transakcję w sklepie, który odnalazł jako pierwszy. Dobra widoczność Twojego biznesu w wyszukiwarce oznacza więc dobrą sprzedaż. Na skuteczne pozycjonowanie strony wpływa głównie jej optymalizacja pod kątem SEO, czyli dostosowanie treści, kodu i grafiki do standardów, które określa Google.

Czytaj więcej

Jak przezwyciężyć chęć odkładania obowiązków na później?

Z problemem odkładania pewnych czynności na później zetknął się prawdopodobnie każdy. Nie ukrywajmy, zamiast pracować nad trudnym zadaniem, wolimy spędzać czas w inny, przyjemniejszy sposób. Co więcej, gdy zdecydujemy, że zostawimy sobie pracę na później, początkowo odczuwamy ulgę. Wydaje się nam, że zostało jeszcze dużo czasu. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy bardziej zmotywowani lub problem w końcu sam się rozwiąże. Jednak w konsekwencji nie możemy przestać myśleć o takiej sprawie i staje się ona dość poważnym problemem. Nawet pomimo starań, nie potrafimy skupić się na innych rzeczach, gdyż mamy świadomość, że zostaje nam coraz mniej czasu. Ogarnia nas strach, dlatego koniecznie musimy sobie uświadomić, że postępowanie w podobny sposób może okazać się wielką przeszkodą dla efektywności naszej pracy i skuteczności podejmowanych przez nas działań. Poniżej podpowiadamy, co zrobić, aby wygrać z problemem odkładania obowiązków na później. Zachęcamy do lektury.

Czytaj więcej

Sprawdź, jakie cechy musi posiadać przedsiębiorca

Być może myślisz o założeniu własnej firmy. To, czy nadajesz się do jej prowadzenia, zależy od wielu czynników, między innymi od posiadania określonych cech charakteru. Na podstawie osobowości można stwierdzić, czy dana osoba jest w stanie poprowadzić własną działalność, czy wręcz przeciwnie — nie powinna podejmować takiej decyzji. Sprawdź, jakie cechy charakteryzują dobrego przedsiębiorcę.

Czytaj więcej

Na co zwracać uwagę przy zakupie prostownika samochodowego?

Akumulator to jeden z najważniejszych elementów silnika samochodowego, wytwarzający energię konieczną do jego pracy. Jeśli jest zepsuty lub rozładowany, uruchomienie pojazdu staje się niemożliwe. W pierwszym przypadku konieczna staje się wizyta u mechanika. Natomiast drugi problem można rozwiązać samodzielnie. Wystarczy posiadać prostownik. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy działa tak jakbyśmy sobie tego życzyli i nie każdy pasuje do danego modelu samochodowego. Dlatego dziś doradzimy Ci, na co zwrócić uwagę, kupując prostownik.

Czytaj więcej