Lombard online – sposób na szybką gotówkę

Nowoczesny lombard online: Mooney.pl

Jeszcze do niedawna lombardy pozostawały jedną z nielicznych branż, które nie przeniosły swojego działania do internetu. „Do niedawna”, ponieważ i do tego obszaru biznesu wkracza internetowa rewolucja – a to za sprawą Mooney.pl, pierwszego w Polsce e-lombardu. Dowiedz się, jak działa lombard online i jakie profity zyskujesz, korzystając z jego usług.

Mooney.pl przedstawia nową koncepcję lombardu

Lombard online to rewolucyjny, całkowicie nowy pomysł – Mooney.pl jest pierwszym w Polsce biznesem tego typu. Proponuje dwa rodzaje usług: skup oraz skup z odkupem. W ramach skupu możesz sprzedać cenne przedmioty, których już nie potrzebujesz. Skup z odkupem jest natomiast alternatywą dla zastawu kosztowności, jaki proponują tradycyjne lombardy stacjonarne. Sprzedaną rzecz możesz odkupić w ciągu 30, 60 lub 90 dni. Oczywiście nie musisz tego robić. Jeśli nie chcesz odzyskać „zastawionego” przedmiotu, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów – po upływie wyznaczonego czasu przechodzi on na własność Mooney.pl.

Szybka gotówka

Jak działa lombard online?

Całą transakcję sprzedaży lub sprzedaży z odkupem przeprowadzisz w Mooney.pl za pośrednictwem internetu – i to w czterech prostych krokach.

  • Za pomocą prostego formularza opisz rzecz, którą chcesz sprzedać, i dołącz kilka zdjęć.
  • Na podstawie przesłanego opisu rzeczoznawca Mooney.pl wyceni wartość przedmiotu i prześle Ci ofertę – jeśli propozycja Ci odpowiada, wystarczy, że ją zaakceptujesz. Jednym kliknięciem!
  • Po akceptacji oferty Mooney.pl wyśle do Ciebie kuriera. Twoje zadania ograniczają się do przygotowania przedmiotu do wysyłki. Nie musisz martwić się jej opłatą, bo koszty transportu w całości bierze na siebie Mooney. Kurier będzie miał przy sobie list przewozowy – wystarczy, że go wypełnisz.
  • Kiedy paczka dotrze do magazynu Mooney, rzeczoznawca porówna stan przedmiotu z przedstawionym wcześniej opisem, a kiedy stwierdzi, że wszystko się zgadza, wyśle do Ciebie przelew z zapłatą.

I tyle – gotówka może być na Twoim koncie nawet w 24 godziny. Jeśli wybierasz opcję skupu z odkupem, czyli decydujesz się „odkupić” rzecz, po upływie ustalonego na początku transakcji czasu po prostu zwracasz otrzymaną kwotę, a przedmiot odsyłany jest do Ciebie.

Co można „zastawić” w lombardzie online?

Odpowiedź jest prosta – właściwie każdą wartościową rzecz. Najczęściej do Mooney.pl trafia jednak biżuteria, a szczególnie złoto, ponieważ to kruszec, który wolno traci na wartości. W grę wchodzą wszystkie złote wyroby: pierścionki (w tym oczywiście najbardziej wartościowe pierścionki z brylantem), łańcuszki, bransoletki, kolczyki czy broszki i inne ozdoby.
Drugą kategorią przedmiotów, które najczęściej skupuje Mooney.pl, są zegarki: zarówno klasyczne, mechaniczne i automatyczne, jak i elektroniczne czy smartwache. Trzecią – szeroko pojęta elektronika. Do skupu trafia właściwie wszystko: laptopy, komputery gamingowe, konsole PlayStation i Xbox, smartfony, telewizory, sprzęty fotograficzne i muzyczne czy małe AGD. Mooney.pl nie zamyka się jednak na inne opcje, na przykład monety kolekcjonerskie czy antyki.

Sprzedaż elektroniki w lombardzie

Wygodnie, szybko, dyskretnie i bezpiecznie – sprzedaj kosztowności bez wychodzenia z domu

Największą zaletą lombardu online jest wygoda. W Mooney.pl całą sprawę załatwisz internetowo, bez wychodzenia z domu. Ba! Bez wstawania z ulubionego fotela! Nie musisz niczym się martwić – Twoja rola ogranicza się do opisania przedmiotu i przesłania jego zdjęć, a potem przygotowania go do wysyłki. Żadnego wystawiania ogłoszeń o sprzedaży na portalach aukcyjnych i zabiegania o zainteresowanie kupujących, żadnego zachęcania do kupna, żadnego chodzenia na pocztę. Cała transakcja z Mooney.pl przebiega prosto i błyskawicznie: od momentu wyceny do pojawienia się przelewu na Twoim koncie mijają zaledwie 2–3 dni.

Lombard online gwarantuje również pełną dyskrecję. Internet daje anonimowość – o całej transakcji dowiedzą się tylko te osoby, którym o niej opowiesz. Nie musisz też wypełniać skomplikowanych wniosków, podawać wrażliwych danych i dochodów czy tłumaczyć się z innych zobowiązań finansowych. W Mooney.pl gotówkę dostajesz od ręki, bez żadnych pytań – wystarczy Twój numer telefonu i adres e-mail.

Mooney.pl to legalnie działająca firma, której wiarygodność potwierdzają liczne opinie zadowolonych klientów. Zapewnia 100% bezpieczeństwa – cała transakcja jest jasno opisana w umowie chroniącej konsumenta, a „zastawiony” w ramach skupu z odkupem przedmiot jest przechowywany w monitorowanym, ubezpieczonym magazynie.

Mooney.pl – sprawdź, jakie to proste!

Potrzebujesz szybkiej gotówki? Masz kosztowności, które są Ci zbędne? Zastanów się, jakie przedmioty chcesz spieniężyć, a potem przygotuj ich opis i prześlij go do Mooney.pl. Dodatkowy zastrzyk gotówki już na Ciebie czeka!
Źródło zdjęć: shutterstock.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.