20 lat tradycji – polska firma wśród światowej czołówki producentów maszyn do rotomouldingu

Nie od dzisiaj wiadomo, że aby budować odnoszące sukcesy przedsiębiorstwo, konieczne jest posiadanie nie tylko koncepcji, ale wszelkich niezbędnych narzędzi. Dotyczy to zarówno firm usługowych, jak i produkcyjnych. Dlatego też często nieodzownym elementem w rozpoczynaniu działalności jest zlecenie jednostkom zewnętrznym wykonania dla nas niezbędnych form, maszyn oraz akcesoriów. Obecnie na rynku przeważają wyroby z tworzyw sztucznych – m.in. ze względu na ich trwałość oraz niezawodność.

Procesem, który w ostatnich dekadach niezmiennie zyskuje zwolenników wśród przedsiębiorców jest zatem rotomoulding. Co to takiego? Rotomoulding jest metodą pozwalającą na wytworzenie z termoplastycznych tworzyw wyrobów pustych od wewnątrz, posiadających dowolną formę i rozmiar. Zaletą tego sposobu jest jego prostota. Formę zasypuje się bowiem tworzywem sztucznym (m.in. polietylenem, w „proszku”), a następnie zainicjowany zostaje ruch rotacyjny całej maszyny, oraz wzrastanie temperatury w komorze grzewczej. Z czasem materiał wykorzystywany do formowania zyskuje płynną konsystencję, wtedy może być rozprowadzony po ścianach naczynia kształtującego. Oczywiście, aby uzyskać gotowy produkt konieczne jest jego schłodzenie – wtedy masa zastyga i jest uwalniana z formy.

Do czego służy rotomoulding?

Metodą rotomouldingu można uzyskiwać wiele produktów, ale i półproduktów. Taką właśnie ofertę ma w zanadrzu Orex rotomoulding – firma o długoletniej tradycji, ale też ogólnoświatowej renomie. Orex rotomoulding to jedyne przedsiębiorstwo działające w tej branży w Polsce, które eksportuje swoje towary na rynki zagraniczne. Mało tego – firma dzięki doskonałej jakości produkowanych wyrobów cieszy się renomą. Dowodem na to mogą być zaproszenia na międzynarodowe targi (m.in. targi w Dubaju mające miejsce w styczniu tego roku), a także coraz szersza grupa odbiorców. Status firmy, jako jednego z czołowych producentów nie jest zatem w żaden sposób zagrożony. Nic dziwnego – tworzenie marki trwało przez wiele lat i wymagało inwestowania wielkich nakładów energii, kreatywności, ale przede wszystkim środków finansowych oraz systematyczności. Firma funkcjonuje już od 20 lat, i w tym okresie zmieniło się wiele w zakresie użytkowanych technologii – kluczem do sukcesu, w każdym przedsiębiorstwie jest bowiem odpowiadanie na panujące aktualnie trendy, ale przede wszystkim spełnianie oczekiwań konsumentów.

Oferta Orex – kompleksowość i fachowość.

Oferta firmy jest niezwykle zróżnicowana i obejmuje: rozbudową gamę urządzeń służących rotomouldingowi – maszyny „shuttle” w kilku wariantach, maszyny typu Rock and Roll oraz maszyny specjalne, jak i formy stalowe oraz akcesoria do rotomouldingu.

Podstawowe maszyny do rotomouldingu

Warto krótko wskazać na specyfikę każdej z wymienionych grup, są to bowiem produkty najwyższej klasy. Maszyny typu Shuttle są dostępne w czterech wariantach i służą produkcji elementów z tworzyw sztucznych w odmiennych wielkościach. Mogą być wyposażone w ramiona proste bądź typu „U”. Maszyny są bardzo wydajne, cechuje je też niska awaryjność oraz prostota obsługi. Połączenie niezawodności z najnowszymi technologiami wieńczy obecność panelu sterowania z kolorowym ekranem dotykowym. Maszyny Rock and Roll z kolei doskonale nadają się do produkowania wyjątkowo wąskich elementów – takich jak na przykład kajaki, czy inne, puste w środku, podłużne obiekty. Na specjalne życzenie konsumenta firma jest także gotowa na wyprodukowanie maszyny o cechach indywidualnych. Dotyczy to osób, które wiedzą, że będą posiadały szczególne potrzeby produkcyjne. Regulacjom podlega w takich wypadkach zarówno sposób pracy maszyny, jak i jej wymiary oraz specyfika komory grzewczej. Pośród gamy maszyn „specjalnych” znajdują się między innymi maszyny karuzelowe, a także maszyny typu Rock and Roll i shuttle o nietypowych rozmiarach. Poza maszynami można nabyć także formy stalowe (ale też aluminiowe), o różnej powierzchni, przeznaczone do wytwarzania rozmaitych detali – zbiorników, separatorów, elementów dekoracyjnych oraz użytkowych, a nawet rolniczych oraz wielu innych. Formy są wytwarzane w sposób bardzo profesjonalny, z wykorzystaniem najnowszych technologii, z dokładnością i skrupulatnością zespołu prawdziwych profesjonalistów. Proces ten obejmuje nie tylko wyrób, ale i projektowanie. Orex-Rotomoulding ma w swym asortymencie także gamę akcesoriów ułatwiających formowanie, m.in. insertów (z mosiądzu bądź stali nierdzewnej), w wielu rozmiarach i kształtach.

Warto zaznaczyć, iż wszystkie produkty z oferty cechuje niezawodność, ale też prostota obsługi. Poza tym klient zostaje dokładnie poinstruowany na temat użytkowania danego sprzętu. Nie musi też martwić się procesem instalacyjnym – jest on wykonywany przez wykwalifikowanych techników – specjalistów zatrudnionych w przedsiębiorstwie. Wsparcie techniczne w firmie Orex jest więc z pewnością kompleksowe, odpowiada na wszelkie potrzeby klienta- także w sytuacji, jeśli pożądana przez niego maszyna nie mieści się w dostępnych klasyfikacjach.

Artykuł został przygotowany we współpracy ze specjalistami z firmy OREX

Krzysztof Kowalik

Praktyk z ponad 10 letnim doświadczeniem w różnego rodzaju przedsięwzięciach internetowych. Prywatnie fan sportu i historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.